Targi Książki - edycja 2017

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki, Białostocki Teatr Lalek , 21-23 kwietnia 2017r.
Program Festiwalu literackiego „Na pograniczu kultur” towarzyszącego VI Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku - czytaj


Lista szkół zarejestrowanych na spotkania autorskie w dniu 21 kwietnia 2017r. - TUTAJ


Zapraszamy nauczycieli, dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach autorskich i warsztatach literackich. Na spotkania wymagana jest rejestracja, w piątek (7 kwietnia) o godz. 8.30 na tej stronie zostaną uruchomione formularze rejestracyjne. Liczba miejsc ograniczona, liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.  Na spotkania - wstęp wolny. 

PIĄTEK, 21 kwietnia 2017 r. 
Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1

Sala główna

  • godz. 9.00-10.00 – spotkanie z Joanną Olech, graficzką, autorką książek dla dzieci i młodzieży, m.in. Dynastia MiziołkówPompon w rodzinie Fisiów, prowadzący: Grzegorz Kasdepke (4-5 klasa, 10-12 lat) - 600 osób
    rejestracja zakończona

Sala kameralna

  • godz. 10.00-11.30 – spotkanie z Anną Onichimowską, autorką m.in. książek Trudne powrotyTrzecie okoZasypianki na każdy dzień miesiąca, Żegnaj na zawsze, Żółta zasypianka, prowadzący: Olga Gordiejew-Pobot (3-5 klasa, 9-12 lat) - 160 osób
    rejestracja zakończona 
    Po spotkaniu zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Czytanie jest the best! towarzyszącego VI Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku oraz Festiwalowi literackiemu „Na pograniczu kultur”.
  • godz. 11.30-13.00 – spotkanie z Danielem Mizielińskim, współautorem bestsellera Mapy oraz takich książek jak m.in. Miasteczko MamokoMam oko na miasteczkoMam oko na litery, prowadzący: Grzegorz Kasdepke (wiek: 5-6 klasa szkoły podstawowej- 160 osób
    rejestracja zakończona
  • godz. 13.00-14.00 – spotkanie z Martą H. Milewską, autorką książki Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma (wiek: 9+- 160 osób
    rejestracja zakończona
  • godz. 14.00-15.00 – warsztaty Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria! (wiek: 6-10 lat- 160 osób
    rejestracja zakończona

Sala prób

  • godz. 10.00-11.00 – Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach, przysłowiach, zwyczajach – spotkanie z Renatą Piątkowską (1-3 klasa, 7-9 lat) - 80 osób
    rejestracja zakończona
  • godz. 11.30-12.30 – Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone – warsztaty z zakresu rozwoju osobistego na podstawie bestsellerowej serii książek Chcę być kimś!, prowadzone przez autora – Michała Zawadkę (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych- 80 osób
    rejestracja zakończona

Green room

  • godz. 10.00-11.00 – warsztaty językowe I love English, prowadzący: Kuzie Nhakaniso (1-3 klasa, 7-9 lat- 45 osób
    rejestracja zakończona
  • godz. 11.00-12.00 – spotkanie z Andrzejem Żakiem, autorem powieści Edison i złoto mistrza SędziwojaKapelusz kapitana Drake'aAmarilla i weekend w kapeluszu (3-5 klasa, 9 - 12 lat- 45 osób
    rejestracja zakończona
  • godz. 12.00-13.00 – warsztaty z Katarzyną Sadowską, ilustratorką książek dla dzieci Dasz radę MarcelkoWakacje w wielkim mieścieOko w oko ze zwierzakiem (1-3 klasa, 7-9 lat- 45 osób
    rejestracja zakończona

Wydarzenia towarzyszące:

  • uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Czytanie jest the best, sala kameralna OiFP, Odeska 1 (ok. godz. 11.00)
  • wielkoformatowa wystawa przedstawiająca postacie ze znanej i lubianej serii książek Tove Jansson o przygodach MuminkówWystawę w Białostockim Teatrze Lalek można oglądać do 23 kwietnia 2017 r.
  • Koncert: JULIA PIETRUCHA: „Parsley”; 21 kwietnia, godz. 19.0, Duża Scena OiFP, Odeska 1; bilety w cenie 70 i 60 zł do nabycia w kasie opery i na bilety24.pl

Podpisywanie książek na stoiskach (Opera i Filharmonia Podlaska)

godz. 10.00-11.00 – Joanna Olech, kawiarnia OiFP
godz. 11.00-12.00 – Kuzie Nhakaniso, stoisko nr 14
godz. 11.00-12.00 – Renata Piątkowska, stoisko nr 18
godz. 11.00-12.00 – Joanna Olech, stoisko nr 42
godz. 11.30-12.30 – Anna Onichimowska, stoisko nr 42
godz. 12.00-13.00 – Andrzej Żak, stoisko nr 8
godz. 12.30-13.30 – Michał Zawadka, stoisko nr 25A
godz. 13.00-14.00 – Agnieszka Frączek, stoisko nr 42
godz. 13.00-14.00 – Daniel Mizieliński, stoisko nr 6
godz. 13.00-14.00Katarzyna Sadowska, stoisko nr 18
godz. 14.00-15.00 – Marta H. Milewska, stoisko nr 5
godz. 16.00-17.00 – Tomasz Samojlik, stoisko nr 22-23
godz. 16.00-17.00 – dr Aleksander Miśkiewicz, stoisko nr 17
stoisko nr 16 – Wioletta Piasecka (piątek-niedziela)
stoisko nr 70 – Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu – warsztaty papiernicze (piątek-niedziela)

 

 

O nas

Zasady współpracy

Nagrody